منو

برگزاری مراسم تجلیل از کانونهای فرهنگی برتر طرح نماز 93

  • بازدید: 2938

به لطف الهی مراسم تجلیل از کانونهای فرهنگی برتر طرح نماز سال 93 همزمان با میلاد با سعادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام روز دوشنبه مورخ 93/9/9 در محل بنیاد المهدی علیه السلام برگزار گردید .

مهمانان دعوت شده در این مراسم ، مسئولین کانونهای فرهنگی بودند که در طرح نماز سال 93 بنیاد ، توانسته بودند رتبه ی برتر را کسب نمایند . این مراسم که به میزبانی موسسه صاحب الامر علیه السلام ( وابسته به بنیاد فرهنگی المهدی علیه السلام ) برگزار شده بود ، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین چوپانی - مدیر موسسه صاحب الامر علیه السلام - آغاز گردید و در ادامه به مناسبت هفته بسیج ، یکی از اعضای اصلی هیئت امناء بنیاد ( جناب آقای سردار حاج اسماعیل صادقی ) مسائلی پیرامون این مناسبت ، دفاع مقدس ، مسائل و معضلات فرهنگی روز و ارائه ی راهکار سخنانی ایراد نمودند .

قبل از سخنان سردار حاج اسماعیل صادقی ، جناب آقای دکتر سید احمد نواب- مدیر عامل بنیاد - در سخنان کوتاهی ضمن عرض خوشامد گویی به مدعوین،  به مناسبت هفته ی بسیج  سخنی را از مقام معظم رهبری پیرامون این شجره ی طیبه نقل قول کردند :

پرورش جوانان خداجوی بسیجی ، فتح الفتوح امام خمینی رحمت الله علیه است .

و گفتند به تعبیر آیت الله بهاءالدینی ،  امام امر فرج را نزدیک کردند .

آقای دکتر نواب در ادامه ضمن بازگویی خاطراتی از دفاع مقدس ، جهت آشنایی مدعوین اقدام به معرفی میهمان ویژه ی این مراسم ( جناب سردار صادقی ) و ارائه ی سوابق درخشان ایشان در دوران دفاع مقدس نمودند.

         

 

آقای دکتر نواب در پایان ، طی مصاحبه ای مراسم را این گونه توصیف نمودند :

این مراسم جهت تجلیل و تکریم کانونهای فرهنگی برتر در طرح نماز سال 93 برپا شده است و به این خاطر مسئولین این کانونها را دعوت کرده ایم تا ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به آنها و تقدیم جوایزی، مسائل و طرح های فرهنگی جدید بنیاد را به آنها معرفی و برای اجرای هرچه بهتر طرح ها با ایشان تبادل نظر کنیم که از جمله این طرح ها ، طرح ایجاد شورای مرکزی کانونها ی فرهنگی می باشد و در صورت همکاری کانونهای فعال ، می توان تحولات خوبی را در سطح کانونهای فرهنگی شهر و استان ایجاد نمود .

بحمدالله استقبال خیلی خوبی نیز ازطرف کانونها صورت گرفته و تقریباٌ همه ی مسئولین کانونهای دعوت شده ، حضور پیداکرده اند که این امر نشان دهنده ی موفقیت آمیز بودن عملکرد بنیاد المهدی علیه السلام در راستای پیاده سازی اهداف دینی-فرهنگی خود در طی 20 سال فعالیتش می باشد . این بنیاد علیرغم وجود تنگناهای مالی در طول دوران خدمتش ، توانسته ارتباط خود را با کانونهای فرهنگی مساجد حفظ کند و به نحوی تأثیر مثبت خود را روی عملکرد کانونها نمایان سازد .

امیدواریم با جذب سرمایه های مالی بیشتر از طریق خیرین فرهنگی ، بتوانیم مساعدت های بیشتری را به این کانونهای فرهنگی انجام دهیم و قادر باشیم قدمهای عظیمی در راستای تعالی ارزشهای اسلام ناب محمدی( صلی الله علیه و آله و سلم ) در این استان و در کشور برداریم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد