منو

اعضای هیئت امناء بنیاد در محضر حضرت آیت الله ناصری دامت برکاته

  • بازدید: 4128

به مناسبت انتخابات دو سالانه ی هیئت مدیره بنیاد فرهنگی المهدی علیه السلام، توفیقی حاصل شد تا مجددا اعضای هیئت امناء بنیاد، در بیت حضرت آیت الله ناصری دامت برکاته حضور به هم رسانده و از نفس الهی وارشادات ایشان بهره مند شوند.

این مراسم که به میزبانی حضرت آیت الله ناصری( رئیس هیئت امناء بنیاد) برگزار شده بود، پس از صرف صبحانه و سپس تلاوت آیاتی از قرآن کریم، آقای دکتر سید احمد نواب با خوشامدگویی به اعضا، گزارش کوتاهی از انتخابات شورای عالی کانون ها و جذب بودجه های سال قبل ارائه نمودند.

 
             

 

پس از ایشان حضرت آیت الله مهدوی دامت برکاته با تشکر از حضرت آیت الله ناصری بابت قبول زحمت بنیاد، وجود ایشان را مایه ی برکت برای بنیاد دانستند.

ایشان سپس به تشریح فعالیت های بنیاد در طول 21 سال قبل پرداختند و فرمودند که بنیاد تمام طرح های نهادهای فرهنگی و دینی کشور را در بنیاد دارا هستیم و شاید بیش از آن هم داریم. تنها مشکل ما پشتوانه ی مالی است.

سپس ایشان توضیحاتی پیرامون انتخابات هیئت مدیره و هیئت نظارت بنیاد ارائه نمودند و از هیئت امناء درخواست کردند تا نظارت بیشتری بر فعالیت های بنیاد داشته باشند.

 
             
 
 

حضرت آیت الله مهدوی با اشاره به فعالیت های چشمگیر بنیاد در اصفهان، وجود بخش زیادی از کانونهای فرهنگی، کتابخانه ها و نوارخانه ها را نتیجه ی مستقیم و غیرمستقیم فعالیت های بنیاد دانسته و ارائه ی تسهیلات به کانونهای فرهنگی در گذشته و حال مثل اهداء رایانه، کتابخانه و کتاب و ... را در کل کشور بی مانند خواندند همچنین ورود طلاب به حوزه ی علمیه در اصفهان نیز نسبت به سایر شهرها بالاتر است که این هم می تواند از نتایج فعالیت های بنیاد باشد چون این افراد در ابتدا در کانونهای فرهنگی مساجد رشد پیدا کرده اند و علت جهش اصفهان در کارهای فرهنگی، همین سبک نو و جدید این بنیاد مردمی است.

ایشان در پایان سخنان خود با تشکر از کارکنان بنیاد و اعضای هیئت مدیره و هیئت امنا در طول 21 سال، آرزو کردند که فعالیت های بنیاد مورد رضایت حضرت حق قرار گیرد.

            
 

پس از ایشان حضرت آِت الله ناصری دامت برکاته، با وجود حال نه چندان مناسب، سخنانی پیرامون بنیاد و ماه شعبان ایراد فرمودند.

رئیس هیئت امناء بنیاد فرمودند: از اینکه در این موسسه ی مشروع مرضیّ امام زمان فعالیت دارید اجر و پاداش شما با امام زمان است و این فعالیت هایی که در این مقطع و دراین مورد(بنیاد)در حال انجام است، بعضی ها نقل کرده اند که مورد رضایت امام زمان علیه السلام است و امیدواریم این زحمات شما ذخیره ی آخرتتان باشد و پاداش این زحمتتان را خدا و امام رزمان در دنیا و آخرت به نحو اوفی عنایت فرمایند. این موفقیتی که در مطلق کارهای خیر دارید مخصوصا در این موسسه، از انتخاب خودتان نیست و خداوند شاخد است که از امام زمان در روایات آمده که : دوستان و شیعیان ما، هر عمل خیری که می خواهند انجام دهند ، من به ذهنشان القا می کنم. ایشان به تمام عالم وجود اشراف دارند و تمام اعمال و گفتار ما را به واسطه ولایت کلیه ای که به ایشان عنایت شده، هم از آن آگاه و هم آنها را می بینند . پاداش و زحمات شما در نشر احکام و ولایت و استحکام نظام و .. مورد رضای امام زمان است و پاداشش هم عنایت می کنند. 

ایشان در ادامه با اشاره به ماه شعبان و ذکر فضائل این ماه افزودند: این ماه، ماه تحلیه است. در صورتی که رجب ماه تخلیه است و سوء سابقه ها پاک می شود و باید در آن زیاد استغفار کرد. شعبان ماه پیامبر اکرم است و باید بهترین صفات را در خود تقویت کنیم که اصل آن تقویت ولایت است و افضل اعمال در این ماه صلوات بر محمد و آل محمد است. کسی نقل کرد که اقسام صلوات در دعاها و قرآن و روایت ، هفتاد سه نوع است و بهترین صلوات ها صلواتی است که از ائمه نقل شده است. شخصی محضر حضرت صادق علیه السلام آمد و گفت چه قسمی از صلوات فضیلتش بیشتر است؟ حضرت فرمودند: صَلَواتُ اللهِ وَ صَلَواتُ مَلائِکَتِهِ وَ أنْبِیائِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جَمیعِ خَلْقِهِ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ السَّلامِ عَلَیْهِ و علیهم وَ رَحَمهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ. عرض کرد فضیلت این صلوات چیست؟ حضرت فرمودند:ولله اهل بهشت است. هرکس هر نوع از صلوات را که می تواند بفرستد، بفرستد و پس از انجام واجبات و ترک محرمات، شاید بتوان گفت افضل اعمال در این ماه صلوات بر محمد و آل محمد است و با این کار خداوند متعال و امام زمان علیه السلام خشنود می شوند. در پایان امیداوریم که خداوند پاداش و زحمات شما در این موسسه  را به نحو اوفی هم در دنیا و هم در آخرت عنایت فرماید.

پس از سخنان گهربار حضرت آیت الله ناصری دامت برکاته، مجددا آقای دکتر نواب به ارائه گزارش کوتاه مالی سال گذشته پرداخته و توضیحاتی را در مورد شورای عالی کانونها برای هیئت امناء ارائه نمودند.

در پایان جلسه نیز رای گیری از اعضای هیئت امنا به منظور مشخص شدن اعضای هیئت مدیره و هیئت نظارت صورت پذیرفت که اسامی منتخبین در قسمتی جداگانه خدمتتان ارائه خواهد شد.

 
             
 
 
 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد